İçinde bulunduğumuz Global Isınma Atmosferinde, tüketiciler artan bir şekilde kendi çevresel değerlerini yansıtan ve gözeten ürünleri tercih etmektedirler. NATURAPACK  bu değerleri paylaşıyor.Bu sebeple NATURAPACK karton gıda kapları geri dönüşümlü ve doğal çözünür olacak şekilde geliştirmiştir.

NATURAPACK’ in karton gıda kapları dönemsel olarak yeniden ekilen ormanlardan elde edilen saf selülozdan oluşmaktadır. Gıda ile temas güvenliği bakımından mükemmel, geri dönüşümlü ve doğal çözünürdür. Dondurucudan Fırına NATURAPACK Karton Gıda kaplarına su, yağ ve ısıya karşı dayanıklılık veren kaplama, gıda ile direk temas bakımından en iyi seçenektir.

 Bariyer kaplaması, gıdayı istenmeyen etkilere karşı koruması için özel olarak geliştirilmiştir, çok farklı sıcaklıklarda üstün performansa sahiptir. NATURAPACK karton gıda kapları, değişik sıcaklıklardaki üstün performansı sayesinde ürünlerin – 40°C derecede derin dondurucuda saklanmasına, +200°C derecedeki normal fırınlarda veya mikrodalga fırınlarda ısıtılması veya pişirilmesine olanak sağlar.

Bu sayede kısıtlı zamanı olan tüketiciler bu ürünleri fonksiyonelliklerinden ötürü tercih etmektedir. NATURAPACK karton gıda kaplarının hammaddesi olan karton, dünyanın önde gelen karton üreticileri tarafından sağlanmaktadır, gıda ile direk temas, hijyenik üretim, kalite kontrol sistemleri ve gıda güvenliği konusunda sertifikalanmıştır. 

NATURAPACK Karton Gıda Kapları taze, soğutulmuş,derin-dondurulmuş gıdalar için idael ambalaj seçeneğidir.Evlere paket servisi yapan restoranların  yemeklerini ısısını gideceği yere kadar fazla kaybetmeden ulaştırır.